Успіх ізраїльських спортсменів на паризькій Олімпіаді

Новости центра05 августа 2024 года

Паризька Олімпіада – найвдаліша в історії ізраїльського спорту. Ізраїльські спортсмени вже здобули на ній шість медалей – золоту, чотири срібні та бронзову. І ми всі сподіваємось, що підкорення ізраїльтянами олімпійських вершин далеко не закінчено. Гімнаст Артем Долгопят став у Парижі першим в історії ізраїльським спортсменом, який завоював на Олімпійських іграх золоту та срібну медалі.

Слід зазначити, що в ізраїльському спорті особливе місце посідають репатріанти з пострадянського простору, які здобули медалі на найпрестижніших змаганнях, включаючи Олімпійські ігри. Коли ми говоримо про внесок алії з країн колишнього СРСР у зміцнення та розвиток Ізраїлю, не можна не згадати спортсменів-репатріантів, які підняли рівень ізраїльського спорту на небачену раніше висоту.

Ізраїльські спортсмени – медалісти Олімпіади в Парижі: Раз Гершко, Інбар Ланір, Шарон Кантор, Петро Пальчик, Том Реувені, Артем Долгопят. Фото: Мід Ізраїлю.

Перелічувати всіх просто неможливо, але одного з них, який став символом не лише спортивного успіху, а й людської шляхетності, не можна не згадати – це Артем Долгопят. Він народився у Дніпрі у 1997 році, репатріювався у 2009 та в Ізраїлі зробив фантастичну спортивну кар’єру. Артем – олімпійський чемпіон 2021 року, чемпіон світу 2023 року та дворазовий чемпіон Європи у вільних вправах, один із небагатьох гімнастів у світі, який виконує на вільних вправах потрійне сальто назад.

Артем успішно бере участь і в паризькій Олімпіаді, хоча починалася вона для нього зовсім не просто. Останнім часом його переслідували травми, через які він змушений був пропустити кілька турнірів. Навіть участь у паризькій Олімпіаді довгий час була під сумнівом. Можливо, тому, на перших змаганнях у Парижі Артем припустився кількох помилок, отримав лише 14.466 балів і поставив тим самим під сумнів подальшу участь в Олімпіаді. Але головні суперники Артема виступили ще гірше, зробивши помилки у найпростіших вправах. Артем потрапив у фінал, і перед нами раптом з’явився чемпіон попередньої Олімпіади – впевнений у собі, сповнений енергії та спортивного запалу з якими виконав найскладніші вправи. У результаті він здобув 14.966 балів. На Олімпіаді в Токіо йому для завоювання золотої медалі вистачило 14933, але в Парижі Артему довелося «задовольнятися» срібною медаллю. Таким чином Артем випередив іншого ізраїльтянина – Галя Фрідмана, який одержав на двох Олімпіадах золото та бронзу і став наймедальованішим ізраїльським спортсменом в історії.

Якийсь час тому Артем Долгопят виставив на аукціон золоту медаль, яку він завоював на чемпіонаті світу в Антверпені. Гроші, отримані від продажу, Артем передав у фонд «Шореш», який надає допомогу постраждалим мешканцям населених пунктів на околицях сектору Газа. Цю золоту медаль Артем Долгопят виборов у змаганнях, що відбулися того дня, коли на Ізраїль напали терористи ХАМАСу. Отримуючи медаль, Артем піднявся на п’єдестал із ізраїльським прапором із чорною стрічкою – на знак скорботи по загиблих у терактах та захоплених у заручники мирних ізраїльтянах.

«Я радий віддати найдорожче, що я маю, для найдорожчої для мене країни», – підкреслив Артем Долгопят у своїй заяві про продаж медалі. Вчинок спортсмена став одним із символів консолідації ізраїльського суспільства, спричиненого страшними подіями 7 жовтня минулого року.